Promocja!

Płace od A do Z w pigułce

82,00

Jeśli chcesz szybko poznać wszystkie istotne zagadnienia i mechanizmy naliczania wynagrodzeń dla pracowników i zleceniobiorców, ta książka jest właśnie dla Ciebie!
,,Płace od A do Z w pigułce” kompleksowo przedstawiają tajniki naliczania pensji od A do Z w skondensowanej formule. Omawiają zasady naliczania obligatoryjnych składników wynagrodzenia pracownika: wynagrodzenia pomniejszonego, wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, wynagrodzenia chorobowego, zasiłków i innych obligatoryjnych składników wynagrodzenia. Syntetycznie prezentują zasady uwzględniania zmiennych składników wynagrodzenia tj: premie uznaniowe, dodatki za godziny nadliczbowe czy dodatki za pracę w porze nocnej w podstawach naliczania poszczególnych składników wynagrodzenia. W czytelny sposób, na wielu przykładach, przedstawione są zasady prawidłowego naliczania od brutto do netto, w tym dokonywania potrąceń, dla pracownika i zleceniobiorcy. Uwzględnione są również przepisy wprowadzone na czasie pandemii i rozliczanie wpłat do PPK na liście płac. Osobne rozdziały szczegółowo prezentują zagadnienia podatkowe i ubezpieczeniowe dla pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych.

„Płace od A do z w pigułce” zawierają:
– szczegółowe omówienie naliczania poszczególnych obligatoryjnych składników wynagrodzenia przysługujących pracownikom, jak i ich opodatkowania i oskładkowania,
– omówienie podstaw prawnych i mechanizmów naliczania wynagrodzenia z umów cywilnoprawnych: zlecenia (umowy o świadczenie usług) i umowy o dzieło,
– tabele i schematy, które w jasny i przystępny sposób ukazują i systematyzują prezentowane zagadnienia,
– pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe.

Książka przeznaczona jest zarówno dla osób rozpoczynających pracę w działach płacowych, audytorów, jak i osób, które same nie będą naliczać pensji, ale chcą poznać zasady naliczania listy płac będą bowiem kontrolować naliczanie pensji przez firmy zewnętrzne. Książka może też służyć usystematyzowaniu lub powtórzeniu wiedzy po kilkuletniej przerwie lub być przygotowaniem do kursu zaawansowanego z zakresu płac.

W książce często występuje ramka ,,Warto przeczytać”. Autorka w ten sposób sygnalizuje, że dane pismo, stanowisko urzędowe czy też interpretacja jest dla osoby zainteresowanej danym zagadnieniem, niezwykle cennym źródłem wiedzy.

Wsparciem dla praktyków i sprawdzeniem wiedzy zawartej w książce jest pozycja: „Płace od A do Z – ćwiczenia”. Pozycja ta umożliwia, po przeczytaniu tego podręcznika, sprawdzenie i utrwalenie materiału przedstawionego w publikacji poprzez rozwiązywanie zadań. W książce znajduje się kilkaset zadań z zakresu naliczania wynagrodzeń wraz z rozwiązaniami.
Jeśli będziesz naliczał wynagrodzenia dla członków zarządów, członków rad nadzorczych, kontraktów menedżerskich lub cudzoziemców i będziesz chciał szerzej wejść w zagadnienia prezentowane w tej książce zachęcam do zakupu podręcznika ,,Płace od A do Z w 2022”.

Wszystkie dane i wskaźniki oraz stan prawny są aktualne na dzień 1 października 2021 roku.

Kategorie: Finanse, Prawo

Opis

  • Autor: Monika Cieślak
  • Stan prawny na: 1 październik 2021
  • Format: B5
  • Oprawa: Miękka
  • Liczba stron: 505
  • ISBN: 978-83-62838-78-3