Płace w Polskim Ładzie

199,50

Jeśli chcesz szybko poznać mechanizmy naliczania wynagrodzeń dla pracowników i zleceniobiorców zrewolucjonizowane Polskim Ładem obowiązujące od 1 stycznia 2022 r. oraz rozporządzeniem Ministra Finansów z 7 stycznia 2022 r. ta książka jest właśnie dla Ciebie!

„Płace w Polskim Ładzie” kompleksowo przedstawiają tajniki naliczania pensji w skondensowanej formule z uwzględnieniem zmian wprowadzonych przez Polski Ład oraz rozporządzenie Ministra Finansów z 7 stycznia 2022 r. Przedstawiają nowe zasady naliczania wynagrodzeń od brutto do netto, w tym dla pracowników i zleceniobiorców. Osobne rozdziały szczegółowo prezentują zagadnienia podatkowe i ubezpieczeniowe dla pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych: zlecenia i o dzieło.

„Płace w Polskim Ładzie” zawierają:

 • – przedstawienie zmian wprowadzonych Polskim Ładem, a także innymi nowelizacjami, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 r. i zrewolucjonizowały zasady obliczania wynagrodzeń dla pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów zlecenia i umów o dzieło,
 • – szczegółowe omówienie zasad naliczania wynagrodzenia członkom zarządów i członkom rad nadzorczych,
 • – omówienie podstaw prawnych i mechanizmów naliczania wynagrodzeń wraz z uwzględnieniem zmian wprowadzonych przez Polski Ład,
 • – tabele i schematy, które w jasny i przystępny sposób ukazują i systematyzują prezentowane zagadnienia,
 • – pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe,
 • – podsumowanie najważniejszych zagadnień pod koniec każdego rozdziału.

Książka przeznaczona jest zarówno dla osób rozpoczynających pracę w działach płacowych, audytorów, jak i osób, które same nie naliczają pensji, ale chcą poznać zasady naliczania listy płac, będą bowiem kontrolować naliczanie pensji przez firmy zewnętrzne.

Książka może też służyć wprowadzeniu do Płac 2022 i usystematyzowaniu lub powtórzeniu wiedzy po kilkuletniej przerwie. Może być również przygotowaniem do kursu zaawansowanego z zakresu płac.

W książce często występuje ramka „Co się zmieniło od 1 stycznia 2022 r.”. Autorka w ten sposób sygnalizuje, że dane zagadnienie zostało zmienione przez przepisy, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 r.

W książce występuje również ramka „Warto przeczytać”. Autorka w ten sposób sygnalizuje, że dane pismo, wyrok, stanowisko urzędowe, poradnik, objaśnienia czy też interpretacja, jest dla osoby zainteresowanej danym zagadnieniem, niezwykle cennym źródłem wiedzy. Często pismo to nie jest cytowane w całości. Ramka ma zachęcić czytelnika, zainteresowanego danym zagadnieniem, do samodzielnego zapoznania się z całością przywołanego pisma.

Wsparciem dla praktyków i sprawdzeniem wiedzy zawartej w książce jest pozycja: „Płace od A do Z – ćwiczenia”. Pozycja ta umożliwia, po przeczytaniu tego podręcznika, sprawdzenie i utrwalenie materiału przedstawionego w publikacji poprzez rozwiązywanie zadań. W książce znajduje się kilkaset zadań z zakresu naliczania wynagrodzeń wraz z rozwiązaniami.

Wszystkie dane i wskaźniki oraz stan prawny są aktualne na dzień 15 stycznia 2022 r.

Kategorie: Finanse, Prawo

Opis

 • Autor: Monika Cieślak
 • Stan prawny na: 15 stycznia 2022
 • Format: A5
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 317
 • ISBN: 978-83-62838-77-6