Rozwiązywanie umów o pracę od A do Z

115,00

Książka jest napisana przez praktyków i szkoleniowców z tematyki prawa pracy. Autorki (Monika Frączek – specjalista prawa pracy, były pracownik departamentu prawa pracy MRPiPS i Monika Cieślak – wieloletni szef ds. płac, specjalista ds. podatków) doradzając pracodawcom, zbierały pytania zadawane przez klientów dotyczących poprawnych procedur przy zwalnianiu pracowników (zarówno za wypowiedzeniem, jak i bez wypowiedzenia). Wiele pytań dotyczyło również kosztów zwolnienia pracownika i możliwości optymalizacji.

W obliczu kryzysu gospodarczego związanego z pandemią COVID-19 wielu pracodawców będzie szukało możliwości obniżenia kosztów pracy, również poprzez zwolnienia pracowników. Autorki przedstawiają więc zasady rozwiązywania umów o pracę oraz możliwe do zastosowania rozwiązania prawne i optymalizacje płacowe w związku z ustaniem zatrudnienia.

Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorki poruszyły zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w przepisach prawnych. W takich sytuacjach, autorki wskazały praktykowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości. Wymaga podkreślenia, iż przedstawione sposoby postępowania są zalecane, aczkolwiek niniejsza pozycja nie stanowi źródła prawa, dostarcza natomiast szeregu wskazówek na temat jego interpretacji. Jest źródłem wiedzy na temat przedstawianych w wykładni, praktykowanych i rekomendowanych rozwiązań problemów.

Kategoria: Prawo

Opis

  • Autorzy: Monika Frączek, Monika Cieślak
  • Format: A5
  • Oprawa: Miękka
  • Liczba stron: 550
  • ISBN: 978-83-62838-83-7