„Kadry od A do Z” – stan prawny na 1 lutego 2021 roku

Home / Bez kategorii / „Kadry od A do Z” – stan prawny na 1 lutego 2021 roku
„Kadry od A do Z” – stan prawny na 1 lutego 2021 roku

Książka jest napisana przez praktyka – pracownika działu kadr i płac, zajmującego się na co dzień zagadnieniami kadrowymi i będącego jednocześnie wykładowcą na szkoleniach kadrowo-płacowych. Obejmuje m.in.  tematykę dotyczącą nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, wykonywania pracy na podstawie umów cywilnoprawnych, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, ochronę danych osobowych, PPK, ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, urlopów pracowniczych, czasu pracy, ochrony szczególnych grup zatrudnionych, w tym kobiet. Publikacja omawia zmiany, które weszły w życie w 2019 r., jak również przygotowuje pracodawców na te zmiany, które weszły lub wejdą w życie w 2020 r.

Autorka, trenerka specjalizująca się w szkoleniach z kadr i płac zbierała pytania zadawane przez uczestników szkoleń. Wiele z nich powtarzało się. „Kadry od A do Z” zawiera kompleksowe omówienie najważniejszych zagadnień z zakresu kadr oraz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, wzbogacone o przykłady, przepisy prawne regulujące przedstawiane kwestie i wykaz najczęściej popełnianych błędów.

Większość obowiązków związanych z zatrudnianiem pracowników dotyczy każdego pracodawcy, który zawiera choć jedną umowę o pracę. „Kadry od A do Z” to praktyczny przewodnik omawiający kompleksowo zagadnienia związane z prowadzeniem spraw kadrowych.

Książka jest przeznaczona zarówno dla specjalistów ds. personalnych, jak również dla właścicieli małych firm, którzy samodzielnie prowadzą sprawy kadrowe i teczki osobowe. Autorka wskazuje obwiązujące przepisy regulujące omawianą tematykę, omawiając orzecznictwo, wskazuje najlepsze praktyki.

Liczne przykłady i pytania ilustrują wybrane problemy oraz przedstawiają praktyczne rozwiązania i kompleksowe omówienie zagadnień. Publikacja pomaga i ułatwia prowadzenie spraw pracowniczych, w tym PPK zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeden rozdział poświęcony jest umowom cywilnoprawnym.

Książka jest źródłem wiedzy na temat praktykowanych i doradzanych przez eksperta rozwiązań problemów kadrowych.